SAKRAMENT BIERZMOWANIA

W poniedziałek bp ordynariusz Roman Pindel udzielił sakramentu bierzmowania 111 młodym ludziom z dekanatu wiślańskiego, wśród których były 32 osoby z naszej parafii.
Po procesyjnym przejściu do kościoła ministrantów, księży i Biskupa, przedstawiciele rodziców kandydatów do bierzmowania poprosili o ten dar dla zgromadzonej młodzieży. Aby to uczynić bp Roman Pindel zapytał Proboszcza, czy młodzi ludzie zostali przygotowani i czy są gotowi do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Po zapewnieniu o odpowiednim przygotowaniu i zdaniu egzaminu, młodzież wyznała jakich łask oczekuje od tego sakramentu. Następnie, po wysłuchaniu kazania skierowanego do nich, młodzi ludzie odnowili przyrzeczenia chrzcielne. Hymn do Ducha Świętego zapowiedział moment udzielenia sakramentu bierzmowania. Biskup i wyznaczeni kapłani z uniesionymi rękoma prosili Boga o zesłanie na młodych Ducha Świętego. Młodzi podchodzili razem ze świadkami, a Biskup naznaczał każdego znakiem krzyżma.
Zostało odśpiewane uroczyste „Chwała Ojcu i Synowi…”. Składając dary ofiarne, młodzież złożyła też obietnice abstynencji.
Na pamiątkę uroczystości Biskup poświęcił krzyżyki, które zawsze mają przypominać o tym ważnym wydarzeniu.
Były też podziękowania, młodzież dziękowała za udzielenie sakramentu, a dziekan, ks. Tadeusz Serwotka za przybycie bpa ordynariusza do naszej parafii. Na koniec bierzmowani zostali pobłogosławieni, a Biskup życzył wszystkiego dobrego.


Spowiedź
PLAN STAŁEGO KONFESJONAŁU
ZOBACZ
Msze Święte
MSZE ŚWIETE
W niedzielę:
7:30; 9:00; 10:30 (dla dzieci); 12:00; 18:00

W tygodniu:
7:00; 8:30; 18:00
Kancelaria
KANCELARIA
W każdy dzień powszedni:
9:00 - 10:00

dodatkowo we wtorki i czwartki:
16:30 - 17:30
Adres
ADRES
ul. Daszyńskiego 15
43-450 Ustroń
Telefon
TELEFON
338542449
Email
E-MAIL
parafiaustron@gmail.com
POLECAMY:
Diecezja Bielsko-Żywiecka | Gość Bielsko-Żywiecki |
© Rzymskokatolicka Parafia pw. Św.Klemensa I, papieża i męczennika w Ustroniu 2017