CZUWANIE FATIMSKIE

W niedzielę wieczorem rozpoczęliśmy 23 rok naszych czuwań fatimskich. Od godz. 19 poszczególne grupy prowadziły rozważania różańcowe.
O 21:00 do ołtarza wyszedł Ksiądz Proboszcz z ks. Zbigniewem Zachorkiem. Po odśpiewaniu Bogurodzicy zostały przedstawione intencje, które zanosiliśmy do Pana za pośrednictwem Maryi. Potem został odśpiewany Apel Jasnogórski i rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, w czasie której kazanie wygłosił ks. Zbyszek. Głównym hasłem tych rozważań było - plan Boga wobec człowieka, konkretnego, a także wobec każdego z nas. Na początku wspomniał, przypadającą w tym dniu 37 rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II i padło przy tym pytanie, jak to się stało, że Papież przeżył? No i odpowiedź, że to „Góra” rządzi światem, i tym wszystkim, co się dzieje. Taki był plan Boga wobec Papieża. Potem ks. Zbyszek mówił o młodziutkiej Maryi, która zaufała bezgranicznie Bogu i przyjęła Jego plan względem siebie, no i wygrała na tym. Podobnie było z dziećmi z Fatimy, które może nie rozumiejąc, ale zgodziły się na plan Boga wobec nich. Cierpiały, ale na koniec wygrały i dzisiaj są w niebie. Także walczący ponad 100 lat temu o wolność naszej Ojczyzny. Było im ciężko, cierpieli, ale się nie poddali i dzisiaj możemy cieszyć się 100. rocznicą uzyskania niepodległości. Podsumowaniem tych rozważań ks. Zbyszka było stwierdzenie, że Pan Bóg ma wobec każdego z nas plan.
Po Mszy św. przeszliśmy w procesji dookoła kościoła, gdzie figurę Matki Bożej Fatimskiej niosły panie. Po powrocie do świątyni ks. Zbyszek pobłogosławił obecnych Najświętszym Sakramentem a potem jeszcze długo śpiewaliśmy na cześć Maryi.


Spowiedź
PLAN STAŁEGO KONFESJONAŁU
ZOBACZ
Msze Święte
MSZE ŚWIETE
W niedzielę:
7:30; 9:00; 10:30 (dla dzieci); 12:00; 18:00

W tygodniu:
7:00; 8:30; 18:00
Kancelaria
KANCELARIA
W każdy dzień powszedni:
9:00 - 10:00

dodatkowo we wtorki i czwartki:
16:30 - 17:30
Adres
ADRES
ul. Daszyńskiego 15
43-450 Ustroń
Telefon
TELEFON
338542449
Email
E-MAIL
parafiaustron@gmail.com
POLECAMY:
Diecezja Bielsko-Żywiecka | Gość Bielsko-Żywiecki |
© Rzymskokatolicka Parafia pw. Św.Klemensa I, papieża i męczennika w Ustroniu 2017