Odpust parafialny
ODPUST KU CZCI ŚW. KLEMENSA I, PAPIEŻA I MĘCZENNIKA

W niedzielę przeżywaliśmy odpust ku czci św. Klemensa. Uroczysta Suma sprawowana była przez kilku kapłanów, a głównym celebransem był kaznodzieja dnia ks. dr Bogusław Kastelik, ojciec duchowny w WSD w Krakowie. Msza św. miała bardzo uroczystą oprawę, śpiewali nasi chórzyści i grała orkiestra z Chybia. W kazaniu głównym tematem był nasze lęki, zmaganie się z nimi. Kaznodzieja podsumowując swoje rozważania podał receptę na poradzenie sobie z naszymi lękami jest - nie zakopywać się w lęku, popatrzeć naszym lękom w oczy i podjąć ryzyko miłości.

Na zakończenie Eucharystii była procesja z Najświętszym Sakramentem, po przyjściu z której zostało odśpiewane uroczyste Te Deum laudamus, po czym ksiądz pobłogosławił zgromadzonych Najśw. Sakramentem. Po odśpiewaniu pieśni Boże coś Polskę… można było uczcić relikwie św. Klemensa.