Wielki czwartek – 29.03.2018

W naszym kościele Święte Triduum Paschalne rozpoczęło się o godzinie 18:00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Na początku Eucharystii wszyscy kapłani zostali obdarowani kwiatami i na ich ręce złożono życzenia. Kazanie powiedział Proboszcz. Mówiąc o Eucharystii, zaznaczył, że nie jest ona tylko na niedzielę. Zachęcał też, aby odpowiedzieć sobie na pytanie – czym dla mnie jest Eucharystia?, czy pozwalam, aby przemieniała moje życie?. Mówiąc o ustanowieniu kapłaństwa, zwrócił uwagę, że bez tego sakramentu nie byłoby Eucharystii. Prosił o nieustanną modlitwę w intencji kapłanów, a także o nowe, święte powołania do stanu kapłańskiego. Komunia była udzielana pod dwiema postaciami. Na koniec Mszy Świętej Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Ciemnicy, która tradycyjnie jest w kaplicy Wieczystej Adoracji. Tam adoracja trwała do 23:00.