Czuwanie fatimskie – 13.05.2018

W niedzielę wieczorem rozpoczęliśmy 23 rok naszych czuwań fatimskich. Od godz. 19 poszczególne grupy prowadziły rozważania różańcowe.

O 21:00 do ołtarza wyszedł Ksiądz Proboszcz z ks. Zbigniewem Zachorkiem. Po odśpiewaniu Bogurodzicy zostały przedstawione intencje, które zanosiliśmy do Pana za pośrednictwem Maryi. Potem został odśpiewany Apel Jasnogórski i rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, w czasie której kazanie wygłosił ks. Zbyszek.

Głównym hasłem tych rozważań było – plan Boga wobec człowieka, konkretnego, a także wobec każdego z nas. Na początku wspomniał, przypadającą w tym dniu 37 rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II i padło przy tym pytanie, jak to się stało, że Papież przeżył? No i odpowiedź, że to „Góra” rządzi światem, i tym wszystkim, co się dzieje. Taki był plan Boga wobec Papieża.

Potem ks. Zbyszek mówił o młodziutkiej Maryi, która zaufała bezgranicznie Bogu i przyjęła Jego plan względem siebie, no i wygrała na tym. Podobnie było z dziećmi z Fatimy, które może nie rozumiejąc, ale zgodziły się na plan Boga wobec nich. Cierpiały, ale na koniec wygrały i dzisiaj są w niebie. Także walczący ponad 100 lat temu o wolność naszej Ojczyzny. Było im ciężko, cierpieli, ale się nie poddali i dzisiaj możemy cieszyć się 100. rocznicą uzyskania niepodległości. Podsumowaniem tych rozważań ks. Zbyszka było stwierdzenie, że Pan Bóg ma wobec każdego z nas plan.

Po Mszy św. przeszliśmy w procesji dookoła kościoła, gdzie figurę Matki Bożej Fatimskiej niosły panie. Po powrocie do świątyni ks. Zbyszek pobłogosławił obecnych Najświętszym Sakramentem a potem jeszcze długo śpiewaliśmy na cześć Maryi.