KONCERT CHÓRU "RESONANS CON TUTTI"

W poniedziałek spotkaliśmy się w Czytelni Katolickiej na wernisażu malarstwa Jadwigi Bajger. Wszystkich, licznie zgromadzonych przywitał Proboszcz, przedstawił też artystkę, która jest jego młodszą siostrą. Potem kilka słów powitania powiedział przewodniczący Stow. Ekumenicznego, Marcin Janik. Zwrócił przy tym uwagę na obecność wśród nas poprzedniego proboszcza, ks. Antoniego Sapoty. Pan Janik podziękował też za pomoc i wsparcie finansowe p. Annie Suchanek z Med.-Lab Suchanek.
W dalszej części p. Grażyna Szewczyk zachęcała do oglądania obrazów: „Malarstwo jest milczącą poezją…” Obrazy mówią same za siebie. Opowiadała jak artystka maluje, co sprawia jej najwięcej radości i co jest głównym tematem prac.
Po tym wstępie p. Janik w kilku słowach zachęcił do wysłuchania koncertu w wykonaniu Modern Trio. Modern Trio to przede wszystkim energia i wzajemnie dopełniające się osobowości na scenie i poza nią.
W skład Tria smyczkowego wchodzą: Anna Wieczorek – Talik grająca na skrzypcach, Kamila Barteczko z altówką oraz Daria Wicher, której specjalnością jest wiolonczela. Panie zdecydowały się na wybór klasyki na recital. Utwory były poprzedzone krótką historią ich powstania. W pięknym wykonaniu usłyszeliśmy utwory - Mozarta, Szuberta i G. Kleina. Występ bardzo wszystkim się podobał, a wyrazem wdzięczności były gromkie brawa i kwiaty oraz drobne upominki.
Potem był już czas na oglądanie wystawy, rozmowy i na wspaniały poczęstunek, który zapewnił nam p. Piotr Skiba z „Dworu Skibówka”.
Warto zaznaczyć, że Czytelnia gościła w tym dniu nie tylko ustroniaków, ale także wielu zebrzydowiczan. Była to głównie rodzina Proboszcza, ale także przyjaciele Artystki. Wśród gości był wójt gminy Zebrzydowice Andrzej Kondziołka.
Dziękujemy za „Szepty z palety”, które dostarczyły niesamowitych wrażeń: otworzyły serca i dusze na piękno, dobro, prawdę i ulotność chwili.


Spowiedź
PLAN STAŁEGO KONFESJONAŁU
ZOBACZ
Msze Święte
MSZE ŚWIETE
W niedzielę:
7:30; 9:00; 10:30 (dla dzieci); 12:00; 18:00

W tygodniu:
7:00; 8:30; 18:00
Kancelaria
KANCELARIA
W każdy dzień powszedni:
9:00 - 10:00

dodatkowo we wtorki i czwartki:
16:30 - 17:30
Adres
ADRES
ul. Daszyńskiego 15
43-450 Ustroń
Telefon
TELEFON
338542449
Email
E-MAIL
parafiaustron@gmail.com
POLECAMY:
Diecezja Bielsko-Żywiecka | Gość Bielsko-Żywiecki |
© Rzymskokatolicka Parafia pw. Św.Klemensa I, papieża i męczennika w Ustroniu 2018