Niedziela palmowa – 25.03.2018

W Niedzielę Palmową na Mszy św. o godzinie 10:30 zgromadziło się bardzo dużo wiernych, w tym dużo dzieci. One też zebrały się na dziedzińcu, gdzie Proboszcz poświęcił im palmy. Została też odczytana Ewangelia, po czym w uroczystej procesji wszyscy przeszli do kościoła. Tam również wcześniej zostały poświęcone palmy. Dzieci jak zawsze bardzo ładnie śpiewały przy akompaniamencie gitary p. Tomka. Wysłuchaliśmy też Pasji według św. Marka.

Na późne popołudnie zaprosili nas chórzyści z „AVE” na piękny koncert pieśni pasyjnych. Witając zgromadzonych w kościele, Ania Puzoń życzyła takiego odbioru, aby pomógł nam w dobrym przygotowaniu do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Bowiem pieśni pasyjne przypominają, pouczają i zapraszają do współprzeżywania. Mają też wstrząsnąć sumieniami słuchających i pobudzić do głębszej refleksji.

W tym blisko godzinnym koncercie usłyszeliśmy pieśni o krzyżu, który był niesiony przez Jezusa, także o Golgocie, gdzie nasz Pan oddał za nas życie oraz o Matce Bożej stojącej u stóp krzyża i tam bardzo cierpiącej. Podobny przekaz miały też recytacje i partie solowe. Wsłuchując się w to wszystko, pewnie u niejednej osoby rodziła się refleksja – o winie, być może i było współprzeżywanie tych chwil, ale przede wszystkim pewność, że w krzyżu jest zbawienie – bo na Golgocie Pan odpuścił każdemu wszystkie jego grzechy.

Na koniec Proboszcz podziękował zarówno Chórzystom jak i Słuchaczom. Występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a dyrygentka – p. Alicja Adamczyk i akompaniator – Andrzej Sikora otrzymali kwiaty.