Kalendarium budowy:

1) 19 kwietnia 2004 roku rozpoczęto wykopy pod budowę Domu Parafialnego.

2) Pod koniec kwietnia rozpoczęto wylewanie fundamentów.

3) W czerwcu mury „wyszły” już  na powierzchnię.

4) W kolejnych miesiącach kontynuowano budowę.

5) Przed zimą wykonano dach. Prace zostały wstrzymane na okres zimy. Od wiosny zostały wznowione.

6) Na początku czerwca 2005 roku zamontowane zostały wszystkie okna w budynku.

7) Z przełomem  sierpnia  i  września  zamontowano  główne  drzwi  i  rozpoczęto  ocieplanie  budynku  oraz podłączanie do kanalizacji.

8) We wrześniu trwały prace wykończeniowe – podłączono hydraulikę,   założone  zostały  poręcze,  zakupione żyrandole.

9) W październiku kontynuowano ocieplanie budynku oraz układano kostkę nawierzchni, zdemontowanej na czas prac ziemnych.

10) 10 listopada oddano do użytku główną salę Domu Parafialnego (Czytelnię Katolicką).

11) Na początku lutego 2006 roku w górnych pomieszczeniach Domu Parafialnego założono okna.

12) W ostatnich dniach marca założono rolety w oknach dużej sali Czytelni.

13) W sierpniu rozpoczęto tynkowanie budynku.

14) W połowie września w holu Czytelni Katolickiej zamontowano garderobę.

15) Na początku października rozpoczęto malowanie zewnętrznej elewacji Domu Parfialnego.

16) W połowie października do Czytelni wstawiono dwie nowe szafy.

17) 15 października nad wejściem do Czytelni umieszczono napis: „CZYTELNIA KATOLICKA IM. JERZEGO NOWAKA”.

18) Od początku 2007 roku trwają prace wykończeniowe w budynku Domu Parafialnego.

19) 25 czerwca 2007 roku została otwarta kuchnia i jadalnia w budynku Domu Parafialnego.

20) 20 lipca 2007 roku poświęcono pomieszczenia Domu Parafialnego – kuchnię i jadalnię oraz salę Czytelni Katolickiej.