Pariafialna Pielgrzymka w Beskid Sądecki 30.09-02.10.2019

W dniach 30 września do 2 października 2019 roku odbyła się parafialna pielgrzymka w Beskid Sądecki. Celem wyprawy były położone tam miejscowości: Krynica Zdrój, Muszyna, Piwniczna Zdrój i leżąca na Słowacji Litmanowa. Przewodnikiem i opiekunem duchowym był ks. proboszcz Wiesław Bajger. Pielgrzymi wyruszyli w drogę o godzinie 6:00 z parkingu kościelnego. W Krynicy zostały odwiedzone między innymi kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej oraz Pijalnia Główna, zbudowana w 1971 roku na miejscu Starej Pijalni. Oszklona budowla z ławkami pod kaskadami egzotycznej zieleni zachęcającymi do kosztowania wody Jana, Słotwinki czy Zubera. Kolejnym celem podróży była Muszyna z kościołem pw. św. Józefa. oraz pobliskimi Ogrodami Biblijnym. Zajmują one niewielki obszar, lecz z pieczołowicie zaprojektowanymi alejkami, rzeźbami, roślinnością i wodą, są piękne i pouczające. W czasie pielgrzymki można było odwiedzić jeszcze Stary Sącz,  słynące z objawień Sanktuarium Matki Bożej w Litmanowej na Słowacji, oraz Piwniczną Zdrój, w której nasi pielgrzymi zatrzymali się nocując w Ośrodku Rekolekcyjno-Misyjnym SMA im. kleryka Roberta Gucwy, Piękny nowy Ośrodek funkcjonuje przez cały rok. Może gościć 50 osób, oferując pokoje jedno, dwu i wieloosobowe z łazienkami. Miejscowa kaplica utrzymana jest w stylu afrykańskim. Szczęśliwi pielgrzymi wrócili w środę 2 października ok. godz. 17:30. Podziękowania należą się Panu Kierowcy za szczęśliwą podróż, a przede wszystkim ks. Proboszczowi za zorganizowanie tego wyjazdu.

Pierwsza część obszernej relacji znajduje się w tygodniku „Po Górach, dolinach…”