Ostatnie Czuwanie Fatimskie – 13.10.2019

Za nami ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie. Jak zawsze rozpoczęło się o godz. 19:00 pierwszą częścią Różańca św., który potem odmawiany był aż do Apelu Jasnogórskiego. Wtedy do ołtarza podeszli Ksiądz Proboszcz i ks. Piotr Hoffmann. Po krótkiej modlitwie w intencji Ojczyzny odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, po czym rozpoczęła się Eucharystia. Tradycyjnie już na zakończenie czuwań uświetnił ją swoim śpiewem nasz chór AVE. Kazanie powiedział ks. Piotr. Zaprosił nas na ostatnią z górskich wypraw, tym razem na Górę Syjon. Nawiązując do przeczytanej wcześniej Ewangelii, gdzie spośród dziesięciu uzdrowionych tylko jeden potrafi przyjść i podziękować, padło pytanie, do której grupy my należymy – do tych, którzy tylko biorą, otrzymują, ale nie wyrażają wdzięczności, uważając, że wszystko im się należy, czy do tych, którzy dziękują. Za męża, za żonę, dzieci, wnuków, za pracę czy dobrych ludzi wokół. Podsumowując – z kazania wynikała zachęta do wyrażania przez nas swojej wdzięczności, przede wszystkim Panu Bogu, ale też i wszystkim, którzy czynią dla nas dobro.

Po Mszy św. przeszliśmy w procesji dookoła kościoła z figurą Matki Bożej, którą nieśli panowie. Na czele procesji szły panie z dużym różańcem. Po powrocie do kościoła Ksiądz Proboszcz podziękował ks. Piotrowi za to, że od maja do października, każdego 13 był z nami. Również ks. Piotr podziękował za tę możliwość i za gościnę.

W związku z przypadającym Dniem Papieskim na koniec zaśpiewaliśmy Barkę, a w tym czasie była możliwość uczczenia relikwii św. Jana Pawła II

Kolejne Czuwanie Fatimskie odbędzie 13 maja 2020 roku – Już dziś serdecznie zapraszamy!