Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25.12.2019

25 grudnia przeżywaliśmy Uroczystość Narodzenia Pańskiego, jedno z największych świąt Kościoła Powszechnego. Najpierw zgromadziliśmy się o północy, aby uczestniczyć w Mszy Świętej tzw. Pasterce. Punktualnie gdy zegar pokazał godzinę 00:00, lektor wybijając 12 uderzeń na gongu oznajmił Narodzenie Pana Jezusa. Następnie oświetlona została stajenka, oraz zapalone zostały  wszystkie światła w kościele. W uroczystej procesji wejścia szli nasi księża, a przed nimi służba liturgiczna. Ks. Proboszcz odsłonił nowonarodzone Dzieciątko w stajence, po czym rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, podczas której siostry Boromeuszki odnowiły swoje przyrzeczenia.

O godz. 12:00  podczas Sumy swoim śpiewem Liturgię uświetniał Parafialny Chór Ave, natomiast po południu, o godz. 17:30 odbyły się Uroczyste Nieszpory Kolędowe.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich osób, którzy tworzyli tegoroczną dekorację świąteczną, osobom odpowiedzialnym za przygotowanie oraz rozwiezienie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących parafian, jak i również wszystkim Darczyńcom, służbie kościelnej, służbie liturgicznej oraz wszystkim innym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że możemy przeżywać Narodzenie naszego Pana Jezusa Chrystusa jeszcze piękniej.