Pogrzeb ŚP. Pana Kościelnego Jerzego Steca – 18.01.2020

W sobotę 18 stycznia 2020 roku o godz. 12:00 w kaplicy Jezusa Chrystusa Odkupiciela rozpoczęła się Uroczystość Pogrzebowa naszego Pana Kościelnego ŚP. Jerzego Steca. Następnie procesja przeszła do naszego kościoła. W koncelebrze brało udział 9 kapłanów. Przewodniczył ks. proboszcz Wiesław Bajger. Obecni byli również.: ks. dziekan Tadeusz Serwotka, ks. Bartłomiej Kijas, ks. Józef emeryt, księża wikarzy: ks. Krzysztof Adamski oraz ks. Maciej Pszczółka, byli wikarzy: ks. Zbigniew Zachorek, który jednocześnie wygłosił ujmujące kazanie, a także ks. Andrzej Filapek i ks. Zenon Budka. Niestety z przyczyn niezależnych nie mogli być obecni m.in. były proboszcz ks. Antoni Sapota oraz były wikary ks. Mirosław Szewieczek.

Pana Jerzego żegnała: służba kościelna, służba liturgiczna, organiści, chór „AVE”, jak i również burmistrz miasta Przemysław Korcz. O wyniosłości tej dla nas wszystkich smutnej uroczystości i faktu, jakim człowiek był Pan Jurek, niech świadczy fakt, że kościół był zapełniony w całości, a żegnała go rzesza wiernych, wśród których było wielu przyjaciół. Któż nie lubiał Pana Jurka? Wszyscy Go lubili i cenili. Pan Jerzy był kościelnym ok. 23 lat. Spoczął na cmentarzu parafialnym.

Fragmenty sobotniego pożegnania możemy wysłuchać poniżej:

Za ŚP. Pana Jurka zamówiono wiele Mszy Świętych, których terminy prezentujemy poniżej: