Uroczystość przyjęcia nowych ministrantów – 20.09.2020

Wielka radość nastała w naszej parafii w niedzielę, 20 września 2020 roku, gdyż w tym dniu do grona Liturgicznej Służby Ołtarza uroczyście zostało przyjętych sześcioro chłopców. Są to: Karol Krukowski, Antoni Ondrzejek, Stanisław Ondrzejek, Mikołaj Pabian, Konrad Rubas oraz Mateusz Rubas.

Ustanowienie nowych ministrantów nastąpiło nieprzypadkowo podczas Mszy Świętej o godz. 10:30, która w szczególny sposób skierowana jest do wszystkich dzieci. Po kazaniu ks. Proboszcz przyjął kandydatów do służby ministranckiej kierując do Nich następujące słowa:

„Drodzy Kandydaci! Po przejściu przygotowania, uznając wasze szczere pragnienie, dopuszczam was do pełnienia służby ministranta w zgromadzeniu liturgicznym. Będziecie odtąd nosić świętą księgę, a także krzyż –zwycięski sztandar naszej wiary, będziecie dawać znaki dzwonkami, podawać dary ofiarne oraz na cześć Boga nosić kadzidło i świece.”

Następnie z rąk ks. Krzysztofa – opiekuna służby liturgicznej chłopcy otrzymali kołnierze, jako znak, że odtąd zostali dopuszczeni w pełni do służby przy Ołtarzu.
Ostatnim elementem było złożenie uroczystej przysięgi przed księżmi oraz całym Kościołem:

„Ja…(Karol, Antoni, Stanisław, Mikołaj, Konrad, Mateusz) dziękując Chrystusowi Panu / za łaskę powołania ministranckiego / przyrzekam święte czynności ministranta / wypełniać pobożnie, gorliwie i radośnie / na chwałę Bożą / i dla dobra wspólnoty parafialnej. / Święty Dominiku Savio, módl się za nami. / Amen.”

Zapraszamy kolejnych chłopców do dołączenia do LSO. Cieszy fakt, że pojawiło się dwóch nowych kandydatów.
Zbiórki dla kandydatów odbywają się w poniedziałek o godz. 18:30. Króluj Nam Chryste!