Odpust ku czci św. Klemensa Papieża i Męczennika – 15.11.2020

W niedzielę, 15 listopada przeżywaliśmy odpust ku czci św. Klemensa. W związku z obostrzeniami było inaczej niż zwykle. W kościele zgromadziło się tylko 30 osób, chociaż chętnych do uczestniczenia w tej uroczystości było na pewno więcej. Także Sumę odpustową sprawowało tylko dwóch kapłanów – nasz Ksiądz Proboszcz i kaznodzieja dnia ks. Krzysztof Zięba, sędzia Sądu Biskupiego z Bielska-Białej.

W kazaniu padło pytanie – czy jesteśmy gotowi dzisiaj stanąć przed obliczem Chrystusa? Czy jesteśmy z ciemności, czy z jasności? Była zachęta, aby w dniu odpustu parafialnego usłyszeć słowa św. Klemensa zachęcające do stania się wspólnotą Kościoła. Mimo naszej grzeszności może się tak stać, bo dobroć Pana Boga jest większa od wszystkich naszych grzechów.

Tym razem nie było także procesji dookoła kościoła. Przy wystawionym Najświętszym Sakramencie modliliśmy się ustąpienie tej pandemii oraz o pokój w naszej Ojczyźnie. Przed uroczystym błogosławieństwem zostało odśpiewane  Te Deum… a na koniec każdy mógł podejść, aby otrzymać błogosławieństwo relikwiami św. Klemensa. Wszyscy mamy nadzieję, że przyszłoroczny odpust ku czci św. Klemensa będziemy mogli już przeżywać w „normalnych” warunkach i o to powinniśmy się modlić.