Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25.12.2020

25 grudnia w całym Kościele Powszechnym obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Bóg się rodzi, moc truchleje… Radujemy się, że Bóg objawia nam się w postaci ludzkiej.

W tym dniu Msze Święte odprawiane były w porządku niedzielnym: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00. Z racji obostrzeń dodatkowo Msze Święte o godz. 16:00 i 19:30.

Punktualnie o północy lektor uderzył 12 razy w gong, po czym rozświetliły się wszystkie światła w kościele i rozpoczęła się Uroczysta Msza Święta – Pasterka, którą sprawowali wszyscy nasi księża w intencji Parafian, sióstr Boromeuszek oraz księży pracujących w naszej parafii. Na początku cała asysta skierowała się do stajenki, gdzie ks. Proboszcz odsłonił figurę maleńkiego Jezusa. Kazanie wygłosił ks. Michał, które możemy wysłuchać poniżej.

Podczas tej Uroczystej Mszy Świętej swoje śluby odnowiły siostry Boromeuszki.

Przy Wyznaniu Wiary na słowa: „… i za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem…” wszyscy w kościele przyklęknęli. Na zakończenie Mszy Świętej ks. Proboszcz złożył wszystkim życzenia.