NABOŻEŃSTWO EKUMENICZNE – 24.01.2021

W niedzielę 24 stycznia w naszym kościele odbyło się Nabożeństwo Ekumeniczne w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan który trwa od 18 do 25 stycznia.

Nabożeństwo prowadzili księża Kościoła Rzymsko-Katolickiego: ks. Proboszcz Wiesław Bajger, ks. Krzysztof Adamski oraz ks. Michał Wójcik, a także księża Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego: ks. Dariusz Lerch, który wygłosił kazanie, którego możemy wysłuchać poniżej oraz ks. Michał Matuszek.
W nabożeństwie uczestniczyli również: Burmistrz Miasta Ustroń – Pan Przemysław Korcz, Przewodniczący Rady Miasta – Pan Marcin Janik oraz Przewodniczący Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Ekumenicznego w Ustroniu – Pan Łukasz Sitek.

Centralnym punktem uroczystości było wspólne, symboliczne zapalenie trzech świec od jednej, głównej świecy, czego dokonali:
przedstawiciel Kościoła Rzymsko-Katolickiego – ks. Michał Wójcik
przedstawiciel Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego – ks. Michał Matuszek
przedstawiciel Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Ekumenicznego – Pan Łukasz Sitek

W przyszłym roku zgodnie z tradycją nabożeństwo odbędzie się w kościele Ewangelicko-Augsburskim.