Msza Święta w intencji ministrantów oraz ich rodzin – 13.02.2021

13 lutego o godz. 16:00 spotkała się służba liturgiczna naszej parafii, aby uczestniczyć w Uroczystej Mszy Świętej w intencji ministrantów oraz ich rodzin, którą sprawował opiekun i jednocześnie dekanalny duszpasterz służby liturgicznej – ks. Krzysztof Adamski. Okazją do tego spotkania było dziękczynienie za ubiegły rok służby przy Ołtarzu Pana. Rok 2020 był inny niż wcześniejsze. Nie odbyła się tradycyjna kolęda, był też czas, kiedy przy ołtarzu nie mogło być ministrantów, co było najbardziej bolesne. Tym bardziej raduje się serce, że służba liturgiczna się rozrasta. Mamy kandydatów, ministrantów, lektorów. Do Sakramentu Kapłaństwa przygotowuje się kleryk Adam Bajorek – wcześniej wieloletni ministrant, lektor i ceremoniarz. Najmłodszy z chłopców ma 6 lat, natomiast najstarszy 25 lat. Jest za co dziękować. Patrzymy z nadzieją w przyszłość prosząc o Boże Błogosławieństwo na kolejny rok.

Na zakończenie Mszy Świętej ks. Krzysztof poświęcił obrazki ze św. Józefem nawiązując wcześniej w kazaniu do obchodzonego właśnie roku św. Józefa, który jednocześnie jest patronem rodzin. Wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Po zakończeniu ks. Krzysztof krótko podsumował cały rok, dziękując przy tym wszystkim i nagradzając każdego. Prosił również o gorliwą służbę zarówno w niedzielę, jak i również w tygodniu. Rodziny natomiast otrzymały obrazek z wizerunkiem i modlitwą do  św. Józefa – opiekuna rodzin.