WIELKI CZWARTEK – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej

W Wielki Czwartek od godz. 9:00 do 12:00 oraz od 15:00 do 17:00 była okazja do spowiedzi.
Na godz. 18:00 zapowiedziana została Msza Św. Wieczerzy Pańskiej. Ze względu na limit wiele osób przyszło do kościoła dużo wcześniej, tak, że zdążyliśmy odmówić Różaniec w intencji kapłanów. Potem do ołtarza wyszli nasi kapłani i spora grupa ministrantów. Przed rozpoczęciem Eucharystii kapłani przyjęli życzenia. Było ich sporo, a przy każdym była obietnica modlitwy za nich. Za życzenia podziękował Ksiądz Proboszcz, który w późniejszym kazaniu, również prosił o tę modlitwę (kazanie można wysłuchać poniżej). Wcześniej, po odśpiewaniu Chwała na wysokości Bogu zamilkły dzwony oraz organy.  Na koniec Eucharystii Najświętszy Sakrament został przeniesiony do ciemnicy. Tam można się modlić do godz. 23:00, następnego dnia od godz. 7:00 rano. Przed odejściem od ołtarza został on obnażony.

Barbara Langhammer