Msza Święta w Intencji Ojczyzny – 3 maja 2021

W uroczystość NMP Królowej Polski, wraz z całą Ojczyzną świętowaliśmy dzień uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji intencją Mszy Św. o godz. 10:30 była modlitwa za naszą Ojczyznę. Eucharystia rozpoczęła się śpiewem Bogurodzicy. Ksiądz Proboszcz powitał wszystkich zgromadzonych w kościele, a także przed ekranem, gdyż ta Msza Św. była transmitowana na kanale youtube. Przywitał ks. Dariusza Lercha, burmistrza Przemysława Korcza, przewodniczącego Rady Miasta Marcina Janika i zastępcę p. Jolantę Hazukę oraz prezesa Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Ekumenicznego Łukasza Sitka.

Ks. proboszcz pomocniczy z parafii ewangelicko-augsburskiej Dariusz Lerch wygłosił kazanie. Nawiązując do Święta Konstytucji zadał pytanie, jak ta Konstytucja wpłynęła na nasz Naród i czego nas sytuacja związana z tamtym czasem nauczyła. Stwierdził, że ważna jest wiarygodność tego, co się mówi. Twórcy Konstytucji chcieli dobra swego Narodu. A czy my dziś jesteśmy wiarygodni i autentyczni? Czy miłość do Boga i drugiego człowieka jest autentyczna?

Na zakończenie Eucharystii zostało odśpiewane uroczyste Te Deum…, a przed błogosławieństwem Ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim za udział w modlitwie i zaprosił pod Pomnik, gdzie w południe przedstawiciele Władz mieli złożyć kwiaty. Przed wyjściem z kościoła wspólnie została odśpiewana pieśń Boże coś Polskę…

Barbara Langhammer