Rozpoczęliśmy 26 rok Czuwań Fatimskich – 13.05.2021

W czwartek, 13 maja zostaliśmy zaproszeni na pierwsze w tym roku Czuwanie Fatimskie, którym rozpoczęliśmy 26 rok tych spotkań. Od godziny 19:00 trwała modlitwa różańcowa, prowadzona przez poszczególne grupy. O godz. 21:00 wyszli do ołtarza Ksiądz Proboszcz i ks. Piotr Wróbel z parafii św. Wojciecha w Jeleśni. Po odśpiewaniu Bogurodzicy ks. Piotr zwracał się w naszym imieniu do Maryi, prosząc Ją o opiekę nad nami, po czym stanęliśmy do Apelu Jasnogórskiego. Po wspólnie odmówionej modlitwie Pod Twoją obronę rozpoczęła się Eucharystia, w czasie której ks. Piotr powiedział kazanie (można go wysłuchać poniżej). Mówił o tym, że Pan Bóg wybierał poszczególne miejsca, aby objawić samego siebie, i w takie miejsca nas zaprosił. Zadał też pytanie, czy my mamy takie ważne miejsca?

Na zakończenie czuwania zapowiedziana została procesja z figurą Matki Bożej dookoła kościoła. Wiele osób się ucieszyło, gdyż w poprzednim roku tych procesji nie było ze względu na pandemię. Niestety, i tym razem Ksiądz Proboszcz musiał odwołać procesję, ponieważ cały czas mocno padało. Pomodliliśmy się przed Najświętszym Sakramentem i po błogosławieństwie śpiewaliśmy, także tradycyjnie Zapada zmrok…

Barbara Langhammer