Sakrament Bierzmowania – 21 maja 2021

W piątek, 21 maja w naszej parafii przeżywaliśmy uroczystość, podczas której trzynastu młodych ludzi ze szkoły średniej przyjęło Sakrament Bierzmowania, czyli Dojrzałości Chrześcijańskiej z rąk ks. biskupa Romana Pindla – ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej. Był to bardzo wyczekiwany dzień, gdyż ze względu na pandemię uroczystość ta nie mogła się odbyć planowo w czerwcu ubiegłego roku.

Mszę Świętą razem z ks. Biskupem koncelebrowali ks. Proboszcz ora ks. Piotr Góra – sekretarz ks. Biskupa. Podczas całej liturgii nadzór nad całością pełnili księża wikarzy ks. Krzysztof oraz ks. Michał, który jednocześnie pełnił funkcję komentatora. Kazanie do młodzieży powiedział ks. Biskup. Najważniejszą częścią całej uroczystości był moment namaszczenia olejem Krzyżma czoła bierzmowanego, podczas którego ks. Biskup Roman wypowiadał słowa: „Przyjmij Znamię Ducha Świętego”, a młodzież odpowiadała: „Amen”.

Po Komunii ks. Biskup dokonał poświęcenia krzyży nowo bierzmowanym. Na zakończenie Mszy Świętej nastąpiło Uroczyste Błogosławieństwo, po czym wszyscy bierzmowani stanęli do pamiątkowego zdjęcia z ks. biskupem.