Poświęcenie kredy oraz kadzidła – 6 stycznia 2022

W czwartek 6 stycznia obchodziliśmy Uroczystość Objawienia Pańskiego – tzw. Święto Trzech Króli. Jest to jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich. Dzień ten wypełnia szczególna radość i nadzieja zbawienia, które jest ogłoszone wszystkim narodom. Mędrcy zw Wschodu, którzy za przewodem gwiazdy przybyli do Betlejem, złożyli Jezusowi w darze złoto, kadzidło i mirrę. Złoto oznaczało godność Jezusa jako Króla, kadzidło – Najwyższego Kapłana, mirra zaś – używana do uśmierzania bólu i do namaszczania ciał zmarłych – była zapowiedzią Pańskiego pogrzebu.

Zgodnie z tradycją w czasie każdej Mszy Świętej błogosławione były: kreda – aby nią oznaczyć drzwi naszych domów na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego, a także kadzidło, aby jego wonią napełnić nasze mieszkanie na znak, że wszystko pragniemy czynić na chwałę Boga. Modliliśmy się, aby Chrystus w nowym roku przebywał między nami i aby wszyscy, którzy Go szukają, tak jak Mędrcy ze Wschodu, mogli Go z naleźć w naszych rodzinach. Kto chciał mógł zabrać poświęcone symbole do domu

Kazanie, które możemy wysłuchać poniżej głosił ks. Proboszcz Wiesław Bajger.

W tym dniu przeżywaliśmy również Dzień Pomocy Misjom, Misyjny Dzień Dzieci, a także Pierwszy czwartek miesiąca. Ofiara przeznaczona była na cele misyjne. O godz. 17:30 zostały odprawione Nieszpory Kolędowe.