Droga Krzyżowa dla Małżonków – 8 kwietnia 2022

W ostatni piątek przed Wielkim Tygodniem, 8 kwietnia o godz. 19:00 do kościoła zostali zaproszeni małżonkowie, aby uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Rozważania prowadzili członkowie Domowego Kościoła Oazy Rodzin.

Została także przygotowana dekoracja nawiązująca do dwóch domów:
W pierwszym wydawałoby się szczęśliwym domu, ale tylko pozornie, w którym najważniejsze są sprawy doczesne, materialne, pieniądze, technologie i czas im poświęcony. Brak czasu dla drugiej osoby, dla rodziny. Nie ma w tym Boga i prawdziwej rodziny.
W drugim prawdziwie szczęśliwym Domu przez duże D, w którym Wiara i Rodzina są najważniejsze. Sprawy doczesne, choć w życiu człowieka obecne, są ustawione na odpowiednim miejscu.
Dążmy, aby w naszym życiu funkcjonowała ta druga, lepsza opcja.

Na zakończenie Drogi Krzyżowej odbyła się krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu z Błogosławieństwem Eucharystycznym.