NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ – 10 kwietnia 2022

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Męki Pańskiej, zwaną również Niedzielą Palmową. Otwiera ona Święty Czas Wielkiego Tygodnia – czas najważniejszych wydarzeń w całym roku liturgicznym. W ciągu najbliższych dni będziemy świadkami uobecniania się Zbawczej Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W trakcie całego Wielkiego Tygodnia, Kościół pragnie przypomnieć nam o tych wszystkich wydarzeniach z życia naszego Pana, jakie się dokonały aby się wypełniło Pismo.

Wspominamy dziś triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy. W tym też dniu tradycyjnie święci się palmy. W naszym kościele palmy święcono przed każdą Mszą Świętą, a przed Eucharystią o godz. 1030 odbyło się to na dziedzińcu kościelnym. Po poświęceniu, ks. Michał odczytał Ewangelię według św. Łukasza dotyczący wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Następnie zgromadzeni tam wierni przeszli w procesji do kościoła – na czele której byli ministranci z kadzidłem i krzyżem, księża, Dzieci Maryi oraz pozostali.

Podczas każdej Mszy Świętej odczytano także Mękę Naszego Pana Jezusa Chrystusa wg św. Łukasza. W naszej parafii odbywa się to z podziałem na rolę.

Na koniec, ponieważ o tej godzinie była to tradycyjna Msza Św. z udziałem dzieci, zostały rozlosowane nagrody za odpowiedzi na pytania zawarte w „Ziarenkach” z poprzedniego tygodnia.

Ksiądz Proboszcz poprosił też dzieci do wspólnego zdjęcia, gdzie mogły pokazać swoje piękne palmy. A za te palmy wszyscy otrzymali słodką nagrodę.