Koncert Chóru „AVE”: Pieśni pasyjne – 10.04.2022

W niedzielne popołudnie zostaliśmy zaproszeni do kościoła na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu naszego chóru „AVE”.

Witając licznie zgromadzonych, Ksiądz Proboszcz wyraził ogromną radość, że po niemal trzyletnim okresie znowu mogliśmy się spotkać na koncercie naszego chóru. W ten sposób mogliśmy rozpocząć nasze przygotowania do najpierw Wielkiego Tygodnia, a potem Świąt Wielkanocnych i dobrze, że mogliśmy przyjść na ten koncert. Powitał panią dyrygent Alicję Adamczyk i nowego akompaniatora muzycznego, p. Jana Siwego.

Podobne słowa wypowiedziała p. Ada Pietrzak, która przypomniała, że chór się trochę zmienił, kilka osób odeszło, ale też kilka nowych osób zdecydowało się występować w naszym chórze.

Chórzyści jak zawsze nie zawiedli. W ich wykonaniu usłyszeliśmy pieśni o krzyżu, drodze krzyżowej Jezusa oraz o naszym stosunku do tych wydarzeń. Były też recytacje i śpiewy solowe. Jednym słowem, ten koncert był doskonałym przygotowaniem do Świętego Triduum Paschalnego, za co w pięknych słowach podziękował Ksiądz Proboszcz, a zgromadzeni w kościele nagrodzili chórzystów gromkimi brawami.

Barbara Langhammer