Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – 14 kwietnia 2022

W Wielki Czwartek 14 kwietnia o godz. 18:00 spotkaliśmy się na uroczystej Eucharystii, w intencji kapłanów naszej Parafii, Ojca Świętego i w intencji nowych powołań do służby ołtarza. Liturgia ta rozpoczęła ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE – najważniejsze dni w całym roku liturgicznym. Wielki Czwartek to pamiątka Wieczerzy Pańskiej. Jest to także dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.

Na początku nasi Kapłani przyjęli życzenia z okazji przypadającego święta, od służby liturgicznej, Dzieci Maryi, Róż różańcowych i Domowego Kościoła. W każdym z tych życzeń obiecana była modlitwa za naszych duszpasterzy, za co serdecznie podziękował Ksiądz Proboszcz. Podziękował również za każdy gest życzliwości skierowany w Ich stronę.

W czasie Mszy świętej zabrzmiał hymn „Chwała na wysokości Bogu”, w czasie którego biły wszystkie dzwony, aby następnie zamilknąć na czas przeżywania Męki naszego Pana.

Kazanie podczas tej wyjątkowej Eucharystii wygłosił Ksiądz Proboszcz, który nawiązał w nim do Ostatniej Wieczerzy.

Zachęcamy do wysłuchania kazania poniżej:

Na zakończenie Eucharystii Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Ciemnicy, gdzie można Chrystusa adorować do godz. 23.00 oraz w Wielki Piątek do rozpoczęcia Liturgii Męki Pańskiej.

Tabernakulum jest opróżnione i otwarte, zgasła wieczna lampka, a ołtarz został obnażony… Wchodzimy w czas Bożej Męki…