Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa – 15 kwietnia

W Wielki Piątek o godz. 10:00 zgromadziliśmy się w kościele na ostatniej w tym roku Drodze Krzyżowej, innej od wcześniejszych, bo przy ogołoconym ołtarzu i ciemnym prezbiterium. Do Ołtarza razem z ks. Rafałem wyszła służba liturgiczna. W kościele zgromadziło się wiele osób, w tym dzieci, które razem z Krzyżem Chrystusowym podążały w tej trudnej drodze krocząc przez cały kościół.

Po nabożeństwie ks. Rafał zaprosił do zakrystii dzieci, które uczestniczyły w Wielkopostnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej, aby odebrały małą nagrodę za trud, który włoży w uczestnictwo w nich.

W dzisiejszym dniu adorujemy Pana Jezusa w Ciemnicy. Po zakończonej Liturgii Meki Pańskiej, która
w naszym kościele odprawiona będzie o godz. 18:00, rozpoczyna się adoracja przy Bożym Grobie, która trwać dzisiaj do godz. 23:00, a także przez cały jutrzejszy dzień do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.

P.M.