Błogosławieństwo pokarmów i Adoracja

Wielka Sobota to taki dzień, kiedy w kościele przez cały dzień gromadzą się wierni. Jedni przychodzą do spowiedzi, inni, aby adorować Jezusa złożonego w grobie czy też oddać cześć Krzyżowi. Jeszcze jedną okazją jest błogosławienie pokarmów, które będziemy spożywać na śniadanie wielkanocne. To odbywało się co godzinę, od 9.00 do 17.00. Zostało zapowiedziane, że będzie na dziedzińcu kościelnym, jednak stale padający deszcz wymusił, że odbywało się w kościele.

Na godz. 12.00 zostały zaproszone dzieci. Przyszło ich do kościoła, oczywiście pod opieką dorosłych, bardzo dużo. Ks. Michał zaprosił dzieci do prezbiterium i tam rozmawiał z nimi, a dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania. Po błogosławieństwie, s. Marcja poprowadziła krótkie nabożeństwo przy Bożym Grobie, zakończone jedną dziesiątką koronki do Bożego Miłosierdzia.

Barbara Langhammer