ZMARTWYCHWSTAŁ PAN, ALLELUJA!!!

17 kwietnia przeżywaliśmy uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – Największe Święto Kościoła Rzymsko-Katolickiego. Alleluja! to jest to słowo, które króluje nie tylko nad tym dniem, ale przez całą Oktawę Wielkanocy. Radujemy się, że Pan prawdziwie zmartwychwstał i każdy dzień przeżywamy, jako Uroczystość Pańską.

Podczas każdej Mszy Św. została odśpiewana Sekwencja – hymn, który w poetycki sposób podsumowuje duchowy sens tego, co się właśnie w tym dniu wydarzyło i cały czas wydarza. Pod koniec Eucharystii nasi księża wszystkim parafianom i gościom składali życzenia wielkanocne i uroczyście błogosławili. Przed Ołtarzem Zmartwychwstałego odśpiewaliśmy „Regina Caeli”.

O godz. 12:00 została odprawiona uroczysta Msza Święta, którą ks. Michał celebrował w intencji wszystkich Parafian. Swoim śpiewem liturgię uświetnił chór „AVE”.

P.M