Nabożeństwo Majowe w plenerze – 30 maja

Miesiąc majowych nabożeństw ku czci Matki Bożej dobiega końca. Dziękujemy dobremu Bogu za czas codziennych modlitw do Matki Najświętszej. Tradycyjnie gdy zbliża się koniec maja udajemy się do kapliczki znajdującej się przy ulicy Skowronków, aby odprawić plenerowe nabożeństwo. Nie inaczej było w tym roku.

W poniedziałek 30 maja o godz. 19:00 przy sprzyjającej pogodzie zgromadziliśmy się przy kapliczce, do której przybyliśmy zarówno różnymi ścieżkami jak i różnymi środkami transportu: samochodami, na rowerze lub pieszo.  Z zaproszenia skorzystało wiele osób, co bardzo cieszy i udowadnia, że takie nabożeństwa są potrzebne. Modlitwom przewodniczył ks. Proboszcz wraz z ks. Rafałem. Zaśpiewaliśmy kilka pieśni Maryjnych, odśpiewaliśmy litanię Loretańską, a także odmówiliśmy modlitwy błagalne do Matki Bożej. Na zakończenie ks. Proboszcz podziękował wszystkim za obecność, fundatorom, opiekującym się kapliczką na co dzień i zaprosił do tego samego miejsca w przyszłym roku. Następnie udzielił wszystkim obecnym błogosławieństwa.