Klerycy z rocznika św. Pawła VI w naszej parafii

W sobotę, 11 czerwca, klerycy z IV rocznika Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, udali się na wycieczkę do Ustronia. Rocznikowi patronuje św. Paweł VI – papież.

Sobotnią wyprawę rozpoczęliśmy od najważniejszego punktu, czyli od Mszy Świętej, sprawowanej przez ks. rektora Sławomira Kołatę w naszym parafialnym kościele. W kazaniu ks. rektor przypomniał słowa Chrystusa skierowane do swoich uczniów i mówił o walce i zmaganiu się w walce duchowej, jaką trzeba podjąć.

Nie duchowym zmaganiem, ale fizycznym, okazała się wyprawa na szczyt Czantorii, idąc przez Małą Czantorię. Bliskość i piękno natury pozwoliły wypocząć po trudnym i intensywnym okresie studiów i jednocześnie nabrać siły na czekający nas czas egzaminów. Zakończyliśmy nasz wyjazd wspólną kolacją z księżmi pracującymi w parafii św. Klemensa, jednocześnie dziękując im za okazaną życzliwość i gościnność.

Kl. Adam