19 czerwca obchodziliśmy Dzień Rodziny

Miniona niedziela (19 czerwca) była w naszej parafii wielkim świętem. Podczas Mszy Świętej o godzinie 12:00 dziękowaliśmy Panu Bogu za kolejną rocznicę urodzin ks. Rafała. Niedzielna Eucharystia to także wielkie święto małżonków i rodzin, którzy licznie przybyli o godzinie 12:00. Okazją do tego był Dzień Rodziny w ramach przygotowań do X Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie. Kazanie do rodzin skierował ks. Rafał. Możemy go wysłuchać poniżej:

Podczas Eucharystii zostały odnowione przyrzeczenia małżeńskie – małżonkowie podali sobie prawe dłonie i wypowiadali po kolei (najpierw mężczyźni) słowa przysięgi małżeńskiej, jak przed laty podczas ślubu. Był to niezwykle wzruszający moment i łzy płynęły po policzkach.

Na zakończenie małżonkowie i całe rodziny przyjmowały indywidualne błogosławieństwo z rąk kapłanów. Piękny widok jak całe rodziny podchodziły do stopnia ołtarza prosząc, aby Bóg błogosławił na dalsze lata. Wszyscy otrzymali także, reprodukcję ikony Świętej Rodziny z modlitwą św. Jana Pawła II w intencji rodzin.

Po Eucharystii na rodziny czekała miła niespodzianka – ciasto, kawa i herbata pod wiatą oraz gry i zabawy dla dzieci. Oprawę liturgiczną oraz agapę przygotowały rodziny z naszej parafii.

M. Łuniew