Duchu Święty Przyjdź – Bierzmowanie w naszej Parafii

21 czerwca, w ostatni wtorek przed wakacjami w naszej parafii przeżywaliśmy uroczystość przyjęcia Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej – Bierzmowania przez 31 młodych ludzi z klas ósmych ustrońskich szkół podstawowych. Młodzież do dzisiejszego wyjątkowego dnia przygotowała się przez cały rok katechetyczny pod opieką ks. Michała, uczestnicząc w naukach, adoracjach, a także w wydarzeniach całego roku liturgicznego, czego zwieńczeniem było zdanie egzaminu.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. bp Roman Pindel – ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej. Razem z księdzem Biskupem Mszę Św. koncelebrowali ks. Piotr Hoffmann – Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego oraz z ks. Proboszcz Wiesław Bajger.

Po Ewangelii nastąpił tradycyjny dialog, podczas którego ks. Proboszcz poprosił ks. Biskupa o udzielenie Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Na koniec młodzi złożyli wyznanie:

Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do
mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad. Amen.

Homilię podczas Eucharystii do młodych skierował ks. Biskup. Zachęcamy do wysłuchania:

Po homilii nastąpiło odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Rozpoczęła się liturgia Sakramentu Bierzmowania. Został odśpiewany hymn do Ducha Świętego, potem nastąpiło włożenie rąk na bierzmowanych przez wszystkich kapłanów. Następnie kandydaci razem ze świadkami, podchodzili do stopnia ołtarza, gdzie ks. Biskup dokonał namaszczenia czoła Krzyżmem Świętym wypowiadając następujące słowa:

Biskup: N, PRZYJMIJ ZNAMIĘ DARU DUCHA ŚWIĘTEGO.
Kandydat: Amen.
Biskup: Pokój z tobą.
Kandydat: I z duchem twoim.

Po modlitwie wiernych rozpoczęła się Liturgia Eucharystyczna. Po Komunii Świętej ks. Biskup poświęcił krzyże nowo bierzmowanym. Napełnieni Duchem Świętym młodzi złożyli podziękowania: najpierw ks. Biskupowi, a także ks. Michałowi oraz ks. Proboszczowi.

Na koniec ks. bp. Roman Pindel udzielił wszystkim zgromadzonym pasterskiego Błogosławieństwa.

P.M.