Podziękowaliśmy Panu Bogu za rok szkolny

Każde rozpoczęte dzieło wymaga dobrego zakończenia. Takim zwieńczeniem trudu był dzień 23 czerwca, w którym spotkaliśmy się przy ołtarzu, aby podziękować za zakończony kolejny rok szkolny w naszym życiu. Podczas Eucharystii sprawowanej przez ks. Michała o godz. 18:00 podziękowaliśmy za dary i łaski otrzymane od Boga, ale także za trud naszych rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pedagogów, którzy byli w tym czasie dla nas przewodnikami i mistrzami. Prosiliśmy także o błogosławieństwo na czas wakacji, które rozpoczynamy.

Kazanie wygłosił ks. Michał:

W tym dniu obchodziliśmy także uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Był synem kapłana Zachariasza i Elżbiety, która wcześniej nie mogła mieć dzieci. Przyszedł na świat zaledwie sześć miesięcy przed narodzeniem Jezusa. Celem życia Świętego Jana było przygotowanie drogi na przyjście Zbawiciela.

Swoją modlitwą otaczamy również wszystkich ojców z okazji ich święta.