10 lipca przeżywaliśmy Odpust ku czci Opatrzności Bożej

Tegoroczna niedziela 10 lipca to w naszej parafii wielka uroczystość. Tego dnia przeżywaliśmy Odpust ku czci Opatrzności Bożej. Historia tej uroczystości sięga początków XIX wieku, kiedy to przy rozbudowie kościoła jeden z robotników przy upadku z rusztowania wyszedł bez szwanku. od tego wydarzenia corocznie z dziękczynieniem kierujemy się do Bożej Opatrzności.

Głównym punktem tej wyniosłej uroczystości była Suma Odpustowa, którą o godz. 12:00 w intencji wszystkich parafian odprawił ks. Proboszcz. Mszę Świętą swoim śpiewem uświetnił nasz parafialny chór „AVE”. Kazania w dniu dzisiejszym głosił pochodzący z Zebrzydowic dk. Michał Juraszczyk. Warto przy tej okazji wspomnieć, że Zebrzydowice to także rodzinna miejscowość naszego ks. Proboszcza.
Diakon Michał już nie długo rozpocznie ostatni etap przygotowań do święceń kapłańskich.

Kazanie dk. Michała możemy wysłuchać poniżej.

Na zakończenie Eucharystii odśpiewaliśmy dziękczynne „Te Deum laudamus”.

Tradycyjnie po Mszach Świętych można było przed kościołem i zaopatrzyć się w różne odpustowe słodkości.