Koncert „Modlitwa o pokój” – 10 lipca 2022

W niedzielne popołudnie 10 lipca licznie zgromadziliśmy się w naszym kościele, aby wysłuchać koncertu chóru mieszanego „ECHO” z Zebrzydowic pt. „Modlitwa o Pokój”, który odbył w ramach XVIII Festiwalu Ekumenicznego.

Koncert rozpoczął grą na organach Paweł Seligman, który także akompaniował podczas występu chóru. Następnie wszystkich zgromadzonych w naszej świątyni przywitał p. Łukasz Sitek – przewodniczący Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Ekumenicznego w Ustroniu. Pan Łukasz przedstawił historię chóru, podkreślając jego sukcesy, w tym ostatni z 2020 roku – brązowy medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis przyznawany przez ministra kultury. Przypomniał też sylwetkę Pawła Seligmana oraz Beaty Sabath, która zapewniła podczas koncertu oprawę poetycką. Dyrygentem chóru jest p. Jadwiga Sikora.

Koncert został podzielony na trzy części – prośbę do Boga Ojca, do Matki Bożej oraz podziękowanie za to, że możemy cieszyć się życiem i wolnością w naszym kraju.
Wszystkie utwory, które usłyszeliśmy były bardzo wzruszające i nie było chyba osoby, która by się nimi nie zachwyciła. Także wiersze, które p. Beata nam przedstawiła zrobiły na słuchaczach ogromne wrażenie, były związane z tragicznymi wydarzeniami w Ukrainie.

Na koniec głos zabrali proboszczowie. Ks. Dariusz Lerch – z parafii ewangelicko-augsburskiej przypomniał, że jeżeli potrzebujemy wsparcia, to możemy zwracać się do Pana Boga, a On nam pomoże. Proboszcz naszej Parafii – Ks. Wiesław Bajger prosił, aby niesutannie modlić się o pokój, szczególnie modlitwą Ojcze nasz… Po odmówieniu, której przyjęliśmy błogosławieństwo.

Zapis koncertu dostępny jest poniżej. Zachęcamy do wysłuchania.