Za nami kolejne Czuwanie Fatimskie – 13 lipca

W minioną środę 13 lipca, po raz kolejny zgromadziliśmy się w naszym kościele, aby wspólnie przeżywać Czuwanie Fatimskie. Modlitwa rozpoczęła się tradycyjnie o godz. 19:00, gdzie poszczególne grupy duszpasterskie odmawiały Tajemnice Różańca Świętego. Punktualnie o godz. 21:00 do ołtarza wyszedł ks. Krzysztof Adamski, który przewodzi tegorocznym czuwaniom.

Najpierw zaśpiewaliśmy „Bogurodzicę…’, potem ks. Krzysztof w słowie wstępu mówił m.in. o tym, aby powierzyć się Matce Najświętszej, powierzyć nasze rodziny i bliskich, powierzyć także chorych i słabych, a w tym wakacyjnym czasie szczególnie dzieci i młodzież, aby będąc na wakacjach zażywając odpoczynku wpatrywały się Najlepszą Matkę Maryję i trwały przy Chrystusie. Następnie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, po którym rozpoczęła się Msza Święta sprawowania przez ks. Krzysztofa w intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej. Podczas Kazania skierowanego do wiernych przez ks. Krzysztofa przyszła pora, aby zmierzyć się z kolejną częścią traktatu o prawdziwym kulcie NMP Ludwiga Marii de Monfort.

Zachęcamy do wysłuchania kazania:

Po Komunii, zanim tradycyjnie wyszliśmy z kościoła, aby iść w procesji z figurą Matki Bożej dookoła naszej świątyni, ks. Proboszcz podziękował ks. Krzysztofowi za modlitwę podczas Eucharystii i kolejne wartościowe słowo Boże.

Po powrocie z procesji otrzymaliśmy Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, a na zakończenie zaśpiewaliśmy pieśń „Zapada zmrok…”. Ubogaceni udaliśmy się do swoich domów,  zarazem oczekując następnego czuwania, które odbędzie się w sobotę 13 sierpnia. Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.