Dziękowaliśmy za dar życia ks. Proboszcza – 24 lipca

W niedzielę 24 lipca podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej o godz. 12:00 wspólnie dziękowaliśmy za dar życia księdza Wiesława Bajgera – proboszcza naszej parafii, który w ubiegły piątek 22 lipca obchodził kolejną rocznicę swoich urodzin. Prosiliśmy także o Boże Błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej oraz potrzebne łaski na dalsze lata życia.

Wokół ołtarza razem z ks. Wiesławem zgromadzili się nasi księża wikarzy ks. Rafał Dendys oraz ks. Michał Wójcik, a także były wikariusz ks. Krzysztof Adamski, który aktualnie posługuje w parafii Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej. W kościele obecna była także rodzina ks. Proboszcza. Mszę Świętą swoim śpiewem uświetnił nasz parafialny chór „Ave” pod dyrekcją Pani Alicji Adamczyk.

Po Komunii odśpiewaliśmy „Te Deum ladamus…” dziękując dobremu Bogu za osobę ks. Wiesława. Po modlitwie po komunii nastąpił czas życzeń. Najpierw w imieniu parafian życzenia skierowała p. Anna Puzoń, potem w imieniu ministrantów oraz wspólnoty „Kaleb” Piotr Kamiński. Były także życzenia od Duszpasterstwa Rodzin, które złożyła p. Jolanta Kamińska, a w imieniu chóru „Ave” winszowała p Wanda Pietrzak. Następnie chórzyści życzyli śpiewając: „Niech Ci Bóg błogosławi co dnia…”.

Na koniec słowo w imieniu najbliższych współpracowników ks. Proboszcza, czyli wikarych skierował ks. Rafał. Dalsze życzenia  już po zakończeniu Mszy Świętej składane były na placu kościelnym.

Kazanie podczas niedzielnych Eucharystii głosił ks. Rafał, w którym zachęcał do częstego odmawiania modlitwy Ojcze nasz. To piękna i wzruszająca modlitwa, to wielki przywilej modlić się słowami, których nauczył nas sam Jezus.

W tę niedzielę, z ustanowienia papieża Franciszka przeżywaliśmy także Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Często właśnie nasi seniorzy są dla nas wzorem gorliwej modlitwy. Sami w pokonywaniu trudów starości potrzebują też naszej modlitwy i czułej opieki. Dobremu Ojcu polecajmy ich codzienność.

P. Matuszka