Wspomnienie rekolekcji w Chłapowie

W dniach 24 czerwca do 7 lipca 2022 roku odbyły się parafialne rekolekcje dla dzieci i młodzieży w Chłapowie (woj. Pomorskie). Głównym organizatorem i kierownikiem wyjazdu był ks. Michał – wikariusz naszej parafii. Poniżej wspomnienie uczestnika i zarazem jednego z opiekunów – Piotra. Zachęcamy także do obejrzenia relacji zdjęciowej.

Minął miesiąc, od kiedy wraz z grupą czterdzieściorga dzieci i młodzieży pochodzącej głównie z naszej parafii wyruszyliśmy w podróż autokarem. Naszym celem było Chłapowo, gdzie przez dwanaście dni przeżywaliśmy czas rekolekcji. Każdego dnia uczestniczyliśmy w eucharystii, uczyliśmy się religijnych piosenek, a także poznawaliśmy żywoty apostołów, starając się wyciągnąć z nich dobrą naukę życia w wierze z Chrystusem. W ramach aktywnego wypoczynku chodziliśmy na plażę, ewangelizując po drodze śpiewem. Nad morzem poza kąpielą graliśmy w piłkę, bawiliśmy się chustą, budowaliśmy budowle z piasku. Wykorzystaliśmy także naszą lokalizację do poznawania okolicy. Zwiedziliśmy Hel wraz z fokarium, Gdańsk z Westerplatte, jak również pobliskie Władysławowo. W pierwszy piątek lipca udaliśmy się do leśnego Sanktuarium Narodowo-Religijnego w Piaśnicy Wielkiej, gdzie poznaliśmy historię bł. Alicji Kotowskiej oraz innych zamordowanych w tym miejscu. Udało się też odwiedzić najbardziej wysunięty na północ punkt Polski – Jastrzębią Górę. Czas urozmaicały nam różne konkursy: konkurs rzeźb z piasku, konkurs talentów, zawody sportowe, konkursy wiedzy o poznanych miejscach, wspaniałą zabawą okazał się codzienny konkurs „Pytanie na Śniadanie”, w którym można było wygrać słodkie co nieco. Sił dostarczała nam kuchnia, która niejedną potrawą potrafiła nas bardzo mile zaskoczyć.

Za bezpieczeństwo odpowiadała siódemka animatorów: Patrycja, Weronika, Joanna, Wiktoria, Dawid, Adam i Piotr, a nad organizacją czuwał ks. Michał. Kiedy nadszedł czas powrotu, dzięki panu Czesławowi, kierowcy, pod opieką św. Krzysztofa udaliśmy się bezpiecznie do domu.

Piotr Kamiński