Parafialne Półkolonie rozpoczęte – Dzień I i II

W poniedziałek 8 sierpnia rozpoczęliśmy w naszej parafii półkolonie dla dzieci i młodzieży.

O godzinie 9.00 zgromadziliśmy się na krótkiej modlitwie w kościele i po kilku informacjach organizacyjnych udaliśmy się autokarem do Domu chleba w Brennej. Na miejscu słuchaliśmy ciekawych opowieści o życiu w dawnych czasach, dowiedzieliśmy się w jaki sposób wypieka się chleb a dzieci mogły własnoręcznie uformować podpłomyki które zostały upieczone i spożyliśmy je z miodem i masłem. Zwiedziliśmy również budynki które pokazały nam życie na wsi i zobaczyliśmy między innymi narzędzia którymi posługiwali się rolnicy. Na koniec uczestniczyliśmy w ciekawej pogadance o pszczołach. Wracając do Ustronia spędziliśmy jeszcze kilka chwil na placu zabaw Górkach. Po powrocie czekał na nas już przepyszny obiad którym zakończyliśmy nasz pierwszy dzień.

Z kolei we wtorek 9 sierpnia – w drugim dniu naszych półkolonii zgromadziliśmy się na placu kościelnym już o 8.30 ponieważ czekała nas nieco dłuższa podróż autokarem który zawiózł nas do Koniakowa. Tam zatrzymaliśmy się w muzeum regionalnym, gdzie były przygotowane warsztaty w czasie których mogliśmy między innymi wykonać własnoręcznie pamiątkowe magnesy na lodówkę i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat życia na wsi w czasach kiedy nie było udogodnień które mamy dzisiaj.

Z Koniakowa udaliśmy się na Trójstyk, czyli miejsce gdzie łączą się granice Polski, Czech i Słowacji. Po krótkim spacerze i odpoczynku wróciliśmy do Ustronia na obiad który zakończył kolejny dzień półkolonii.

Ks. Rafał