Tekst: P. Barbara Langhammer

W dniu Bożego Ciała spotkaliśmy się w kościele na Mszy Św. o godz. 7.30 aby potem wyjść na procesję.

W czasie Eucharystii kazanie powiedział ks. Rafał, a głównym tematem był pokarm. Najpierw chleb pokarm codzienny, a potem Ksiądz  mówił o chlebie dającym życie wieczne. Zachęcał, aby wychodząc na miasto dzielić się Chrystusem, który jest Pokarmem dla każdego.

W procesji szło trzech kapłanów – ks. prob. Wiesław Bajger, ks. Rafał Dendys i ks. Michał Wójcik. Były też nasze siostry boromeuszki, a śpiew prowadził organista p. Arkadiusz.

Szliśmy tradycyjną trasą, a pierwszy ołtarz, przygotowany przez młodzież – z „Kalebu” i z kawiarenki „Pod Zielonym Rowerem” pod opieką ks. Michała był przy restauracji SiSi. Tam po odczytaniu Ewangelii dziękowaliśmy za dar Eucharystii, modliliśmy się za naszą młodzież, głównie za tych, którzy przyjęli sakrament bierzmowania.

Drugi ołtarz stanął przy Miejskim Domu Spokojnej Starości, a przygotowały go osoby należące do róż różańcowych. Modlitwą objęliśmy wszystkich Seniorów, głównie tych, którzy przebywają w szpitalach, domach opieki i nie mogli uczestniczyć w procesji. Modliliśmy się za osoby należące do poszczególnych grup modlitewnych, działających przy naszej Parafii.

Trzeci ołtarz, który przygotowała Rodzina Kopieczek,  zatrzymał nas na modlitwie za  wszystkie rodziny z Parafii.

Idąc dalej ulicą 3-go Maja doszliśmy do czwartego ołtarza usytuowanego na Rynku,
a przygotowanego tradycyjnie przez Rodziców dzieci I-Komunijnych pod opieką ks. Rafała. Modlitwą objęliśmy wszystkie dzieci, szczególnie te po I Komunii Św. oraz wspominające pierwszą rocznicę przyjęcia tego sakramentu. Modliliśmy się za Kościół Święty, także za braci odłączonych.

Na koniec Ksiądz Proboszcz dziękował – najpierw Dobremu Bogu za to, że mogliśmy pójść w tej procesji, że była piękna pogoda. Potem wszystkim ludziom – kapłanom, świeckim, dzieciom; dziękował za przygotowanie ołtarzy, za naszą obecność, za modlitwy i za śpiew. Dziękował też Strażakom za piękną asystę oraz Policji za zabezpieczenie trasy.

Po przyjściu do kościoła otrzymaliśmy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, a na koniec zaśpiewaliśmy Te Deum laudamus.

Zdjęcia: P. Matuszka,  E. Langhammer