Książka o ks. Alojzym Wenceplu

W czwartek zostaliśmy zaproszeni do Czytelni Katolickiej na promocję książki „Proboszcz Trzeciego Tysiąclecia”, której autorem jest Krzysztof Żogała.
Po Mszy Św., której intencją odprawianą przez ks. prałata Stanisława Puchałę, była modlitwa za zm. ks. Alojzego Wencepla, do Czytelni przyszło bardzo dużo osób. Byli to zarówno nasi Parafianie jak i osoby z Polany, które znały ks. Alka, z Nim współpracowały lub korzystały z Jego pomocy.
Wszystkich przywitał ks. prob. Wiesław Bajger, a spotkanie rozpoczął od modlitwy, także za zm. ks. Alka. W trakcie spotkania wspomniał również, że przed 37 laty, kiedy przyszedł do naszej Parafii także współpracował z ks. Alkiem.
Potem już głos zabrał ks. Stanisław Puchała. Napomknął, jak doszło do napisania tej książki i stwierdził, że jest mile zaskoczony taką ilością przybyłych tu osób.
Ksiądz Prałat opowiadał nam skąd wzięte zostały wspomnienia o ks. Alku, między innymi z „Gazety Ustrońskiej”, także od wielu innych osób. Opowiadał też o swoich kontaktach z ks. Alkiem i o tym wszystkim, czym zajmował się ks. Alek
Księdza Alka wspominały także osoby obecne na naszym spotkaniu.
Podsumowując to spotkanie, warto zaznaczyć, że minęło w sympatycznej atmosferze i, że przewijało się stwierdzenie – szkoda, że ks. Alka nie ma już z nami. To był człowiek posłany przez Boga.
B. Langammer