Odpust ku czci Opatrzności Bożej

W niedzielę, 14 lipca, tradycyjnie jak od wielu już lat, przeżywaliśmy odpust ku czci Opatrzności Bożej.
Na początku Mszy św. odpustowej Ksiądz Proboszcz przypomniał dlaczego jest ta uroczystość – jest to niedziela, kiedy prosimy Bożą Opatrzność o opiekę nad nami, naszymi rodzinami na każdy dzień naszego życia.
Powitał kaznodzieję dnia, ks. Romana Kanafka z parafii Trójcy Przenajświętszej w Bielsku Białej. Mszę św. sprawował jeszcze ks. Marek, który w Ustroniu spędza wakacje. Powitał też naszych chórzystów z „AVE”, którzy uświetniali tę Eucharystię, a jedną z intencji była modlitwa za śp. Józefa Rośka, długoletniego chórzystę, którego w tym tygodniu pożegnaliśmy.
Kaznodzieja na początku kazania nawiązał do tego, czym jest Opatrzność. Mówienie na ten temat nie jest tylko obowiązkiem biskupów, kapłanów czy katechetów, chociaż tak, Oni przede wszystkim powinni na ten temat mówić, głosić Ewangelię, ale jest to też nasze zadanie. Od naszej pracy zależy kondycja Kościoła. Od tego, jacy jesteśmy zależy jaki jest dzisiaj Kościół. Musimy pamiętać, że my jesteśmy dzisiaj jedyną Biblią, którą współczesny świat jeszcze czyta. Dlatego starajmy się częściej modlić i prosić Opatrzność Bożą, aby TA prowadziła współczesny świat tak, aby tę Biblię czytał i swoim życiem chwalił Ojca, Który jest w niebie.
Na koniec Mszy Św. odśpiewaliśmy jeszcze dziękczynne Te Deum…

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Ca