Urodziny ks. Proboszcza

W niedzielę intencją Mszy Św. w samo południe była modlitwa za naszego Księdza Proboszcza z okazji urodzin, które przypadają na dzień 22 lipca. Do sprawowania wyszedł Jubilat oraz ks. Rafał i ks. Marek, który jest gościem w Ustroniu. Oczywiście Eucharystię upiększał swoim śpiewem nasz chór „AVE”.

Na początku Ksiądz Proboszcz przywitał wszystkich i prosił o modlitwę w Jego intencji.

Kazanie powiedział ks. Rafał, a oparł je o przeczytaną wcześniej Ewangelię, mówiącą o relacjach apostołów z Jezusem. O tym, że opowiadają Jezusowi, co przeżyli, a On zachęca ich do odpoczynku. Widać tu wzajemną troskę o siebie, a my zauważamy, że jest to ich modlitwa. I taka też powinna być nasza modlitwa; czyli rozmowa z Panem Bogiem i nie tylko słowami tekstów modlitw, ale zwyczajna rozmowa, kiedy mówimy o tym, co nas boli, co chcielibyśmy przeżyć, a co nas powinno ominąć. Ksiądz zachęcał nas, aby stale rozmawiać  z Jezusem i takim celem powinna być modlitwa, czyli rozmowa z Panem Jezusem.

Na koniec Mszy Świętej odśpiewaliśmy dziękczynne Te Deum… po czym kilka osób podeszło z życzeniami. Najpierw były to życzenia od wszystkich Parafian wyrażone przez przedstawicieli Rady Parafialnej. Były życzenia od ministrantów, grupy KALEB, Poradni Życia Rodzinnego i Chóru.

KODAK Digital Still Camera