Pielgrzymka Apostolatu Maryjnego

W sobotę, 27 lipca, odbyła się 44. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Maryjnego na Jasną Górę, której organizatorem były diecezja zielonogórsko-gorzowska oraz dyrektor krajowy Apostolatu Maryjnego ks. Jerzy Basaj i moderator krajowy Małgorzata Daszczyk.

Z naszej diecezji bielsko-żywieckiej uczestniczyło w niej 220 osób z 19 parafii (w tym 22 osoby z Ustronia).

Pielgrzymka odbyła się w czwartym roku nowenny do MB Cudownego Medalika, przed 200-leciem objawień Maryi na Rue de Bac w Paryżu. Hasłem było „Maryja – wzorem cierpliwości”.

Po przybyciu na miejsce, jeszcze przed Eucharystią, odprawiliśmy Drogę Krzyżową na Wałach Jasnogórskich.

Eucharystii na Szczycie o godz. 1130 przewodniczył biskup pomocniczy zielonogórsko-gorzowski Adrian Put w koncelebrze ok. 40 kapłanów towarzyszących grupom maryjnym. Homilię wygłosił również bp Put i stwierdził, że w ostatnich czasach wszystkim nam – zarówno świeckim jak i duchownym – brakuje cierpliwości! Jakże często narzekamy na Pana Boga, że nas nie wysłuchuje, co przecież nie jest prawdą. Bóg nas słucha, ale oczekuje od nas cierpliwości, oczekuje żarliwej modlitwy od każdego z nas. Bóg wie, kiedy i gdzie zadziałać! Bóg nas słucha. Bóg działa i wysłuchuje naszych próśb, ale oczekuje od nas cierpliwości. Naśladujmy więc Matkę Bożą w tej cnocie i prośmy Ją o cnotę cierpliwości dla nas i dla mnie – mówił bp Put.

W czasie Eucharystii odbyło się uroczyste przyjęcie osób do Apostolatu Maryjnego (ok. 50 osób z całej Polski). Z Ustronia była jedna osoba – Monika Juroszek.

Po Eucharystii i błogosławieństwie na kolejny rok pracy, mieliśmy czas wolny na posiłek, modlitwę w Kaplicy MB lub na adorację Najświętszego Sakramentu.

W czasie jazdy autobusem modliliśmy się i śpiewaliśmy pieśni maryjne.

Do Ustronia wróciliśmy o godz. 1830 szczęśliwi i radośni z pobytu u naszej Pani i Królowej z Jasnej Góry.

Szczęść Boże. Zofia Gęgotek