Dożynki

W niedzielę wchodzących do kościoła,  jak zawsze w DOŻYNKI, witał intensywny zapach chleba i przepiękna dożynkowa dekoracja.

Mszę św. jako dziękczynną za plony sprawował ks. prob. Wiesław Bajger.

Na początku przywitał przedstawicieli Władz Miasta z burmistrzem Pawłem Sztefkiem i przewodniczącą RM Adrianą Kwapisz-Pietrzyk. Powitał też nasz chór AVE, kuracjuszy, mieszkańców, rolników i wszystkich, którzy przyszli dziękować Dobremu Bogu za tegoroczne plony.

W kazaniu Proboszcz zaznaczył, że dziękujemy Dobremu Bogu za tegoroczne plony, bo mamy świadomość, że zależą one przede wszystkim od Pana Boga. Bo Bóg daje pogodę, siły rolnikom do pracy a także ludzi, którzy im pomagają. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, jak wielki dar otrzymujemy każdego dnia. I te dożynki są okazją do wielkiej wdzięczności Panu Bogu, lktóry troszczy się o nas każdego dnia.

Na zakończenie zacytował słowa św. Franciszka: O, Panie, uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju. Abym siał miłość tam, gdzie jest nienawiść; wiarę tam, gdzie jest zwątpienie; nadzieję tam, gdzie jest rozpacz, aby były one dla nas inspiracją do tego, aby nasze życie przynosiło dobre owoce

Zaraz po kazaniu zostały pobłogosławione płody ziemi i przyniesione dary – owoce i chleby, podarowane przez piekarnie: Bethlehem,  „U Brzęczka” i „Beskidzka”. Proboszcz modlił się, aby te dary wszystkim nam dobrze służyły.

Jako dziękczynienie Dobremu Bogu zostało odśpiewane uroczyste Te Deum…

Przed wyjściem z kościoła każdy mógł zabrać bochenek chleba, a przedstawicielom Władz Miasta Proboszcz wręczył chleby osobiście.

KODAK Digital Still Camera