Koncert Kolęd ER „Równica” – 12.01.2020

W niedzielne popołudnie zostaliśmy zaproszeni do kościoła na koncert kolęd w wykonaniu Estrady Regionalnej „Równica” i z tego zaproszenia skorzystało bardzo dużo osób. Wszystkich zgromadzonych powitał Ksiądz Proboszcz, ciesząc się, że po raz kolejny możemy wspólnie kolędować. Życzył jak najlepszych przeżyć, przewidując, że młodzi artyści nie zawiodą. Nie zawiedli. W ich wykonaniu usłyszeliśmy kilka kolęd, tych bardzo znanych jak np. Cicha noc, czy mniej znanych pastorałek. Ogromne wzruszenie wywołała pięknie wykonana kolęda dla nieobecnych, w słowach której wybrzmiała niepewna nadzieja, że w kolejne Boże Narodzenie zjawi się ktoś, kto zajmie „wśród nas puste miejsce przy stole” i pomoże zapomnieć o smutku rozstania z najbliższymi. Ktoś, kto potwierdzi, że wciąż są z nami, a odeszli tylko po to, żeby żyć wiecznie. W niejednym oku pojawiły się łzy… Dziękując za ten piękny występ, Ksiądz Proboszcz zaproponował przejście z kapeluszami, do których można było wrzucić coś na podziękowanie. Przypomniał też, że Estrada Regionalna „Równica” w tym roku świętować będzie 25. lecie istnienia. Prosił o podziękowanie pani Renacie Ciszewskiej, która jest kierownikiem i choreografem zespołu od samego początku, ale dzisiaj była nieobecna z powodu choroby.