Środa Popielcowa – 26 II 2020

W Środę Popielcową Kościół Rzymsko-Katolicki rozpoczął Wielki Post, który potrwa 40 dni. Również i my rozpoczęliśmy przygotowanie do przeżywania tajemnic Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Podczas każdej Mszy Świętej głowy Wiernych zostały posypane popiołem, po czym każdy usłyszał słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” lub „Prochem jesteś i w proch się obrócisz”. Również w tym dniu rozpoczęliśmy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które w tym roku głosi ks. Zbigniew Zachorek – wikariusz z Bielska-Białej, a przed laty, również i naszej parafii. Podczas tych kilku dni ks. Zbyszek przeprowadzi nas przez „rejs”, który pokarze nam to co najważniejsze i poprzez drogę, jaką jest Wielki Post przygotuje nas do przeżywania Zmartwychwstania Pańskiego. Na zakończenie każdego dnia rekolekcji o godz. 21:00 oddajemy się Matce Bożej podczas Apelu Jasnogórskiego. Swoje rekolekcje przeżywają również dzieci ze szkół podstawowych.