X Rocznica konsekracji naszego kościoła – 20.11.2020

Dziesięć lat temu, 20 listopada 2010 roku w naszej parafii przeżywaliśmy historyczną uroczystość. Ówczesny Ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej ks. bp. Tadeusz Rakoczy dokonał konsekracji kościoła pw. św. Klemensa w Ustroniu. W uroczystości tej uczestniczyło kilkudziesięciu księży, m.in.: byli proboszczowie ks. Antoni Sapota oraz Śp. ks. Leopold Zielasko, ówczesny dziekan dekanatu wiślańskiego ks. Rudolf Wojnar, księża pochodzący z naszej parafii, pracujący w niej na przestrzeni lat, księża dekanatu wiślańskiego oraz zaprzyjaźnieni z naszą parafią. Obecne były również władze samorządowe Miasta Ustroń z burmistrzem Ireneuszem Szarcem na czele, władze powiatowe na czele ze starostą Panem Czesławem Gluzą. Ekumenicznym elementem uroczystości była obecność proboszcza parafii ewangelicko-augsburskiej, zmarłego niedawno Śp. ks. Radcy Piotra Wowrego. W dniu dzisiejszym w związku z tym obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła, a dokładniej 10 rocznicę tego wydarzenia. Raz w roku, właśnie w tym dniu w kościele zapalamy symbole konsekracji, cztery świece rozmieszczone w prezbiterium oraz w nawie głównej kościoła, tzw. Zacheuszki.

Warto przypomnieć sobie te historyczne chwile, do czego zachęcamy poniżej.

W tym trudnym roku pandemii koronawirusa roku obchodzimy również 235 rocznicę erygowania naszej parafii, natomiast nasz parafialny chór „AVE” obchodzi 40 lecie istnienia.