Dni modlitw o urodzaje – 23, 24, 25 maja

Krzyż na ul. Krzywej

Krzyż na ul. Konopnickiej

Krzyż na placu kościelnym

W dniach 23, 24 oraz 25 maja 2022 r. przeżywaliśmy dni modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe przypadające przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, którą w tym roku będziemy obchodzić w najbliższą niedzielę 29 maja. W tych dniach udajemy się w procesji do przydrożnych krzyży śpiewając litanie do Wszystkich Świętych oraz modląc się o pokój, dobre urodzaje, o uświęcenie pracy ludzkiej, za głodujących, o pogodę oraz o ochronę przed klęskami żywiołowymi.

W poniedziałek razem z naszymi wikarymi: ks. Rafałem oraz ks. Michałem, udaliśmy się do krzyża przy ul. Krzywej. W procesji uczestniczyło też kilkoro dzieci, które niedawno przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą.

We wtorek 24 maja, w drugim dniu trwających modlitw o urodzaje w ramach Dni Krzyżowych procesyjnie udaliśmy się do krzyża przy ul. Konopnickiej, gdzie razem z ks. Proboszczem oraz ks. Rafałem modliliśmy się m.in. o pokój, urodzaje, ludzi pracy oraz pogodę. W drodze powrotnej do kościoła odśpiewaliśmy Litanię Loretańską. Mimo niesprzyjających prognoz na ten dzień, pogoda dopisała.

W środę, w ostatnim dniu naszych modlitw po porannej Mszy Św. skierowaliśmy się do krzyża znajdującego się na placu kościelnym, aby tym razem pod przewodnictwem ks. Michała zaśpiewać litanię do Wszystkich Świętych, a także modlić się o pokój, dobre urodzaje, oraz błogosławieństwo pracy ludzkiej.  Na zakończenie otrzymaliśmy Błogosławieństwo, oraz odśpiewaliśmy „Regina caeli…”

Serdeczne Bóg Zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w procesjach błagalnych podczas tegorocznych Dni Krzyżowych.
Poniżej fotorelacja z wszystkich trzech dni.

Procesja i modlitwy przy krzyżu na ul. Krzywej – 23 maja:

Procesja i modlitwy przy krzyżu na ul. Konopnickiej – 24 maja:

Procesja i modlitwy przy krzyżu na placu kościelnym – 25 maja: